اخبار شکست گوگل درون پروژه تحقیقاتی همجوشی سرد

با وجود سال ها تلاش دانشمندان بخاطر دستیابی بوسیله کارمایه گداخت هسته ای قابل استفاده، هنوز دستاورد چشمگیری در این عرصه حاصل نشده است؛ بااین حال، هنوز برخی بر این باور هستند که این رؤیا نصیب محقق خواهد شد.

اما گویا اطلاع دادن خوبی تو انتظار رؤیای تولید کارمایه از روش گداخت سرد (cold fusion) نیست. این ایده باهدف تولید یک ریشه کارمایه جدید شکل گرفته وجود که بتواند در دمای حجره نیز قادر بوسیله تولید کارمایه از فرایند گداخت یا همجوشی باشد.

چند روز پیش، گوگل نتایجی دلسردکننده از  پروژه ای را منتشر کرد که با وجود صرف سال ها زمان و میلیون ها دلار هزینه با شکست مواجه شده است. گفته می شود گرچه تمامی ابعاد پروژه ی مذکور با شکست مواجه نشده، اما پژوهش های تازه بوسیله کلی بشر را برای تولید کارمایه از همجوشی سرد ناامید کرده است.معضل همجوشی

به طور ساده می قابلیت گفت همجوشی زمانی رخ می دهد که هسته ی دو اتم با پیوند به یکدیگر یک هسته ی واحد را شکل دهند؛ پدیده ای که با تولید مقادیر یدکی انرژی همراه است. این همان فرایندی است که مسئول درخشندگی خورشید و میلیاردها میلیارد ستاره ای است که تو آسمان بی افق می بینید. اگر ما بتوانیم این انرژی را مهار کنیم؛ به حدس زورمند می توان گفت این ریشه جدید، اقتدار تأمین انرژی نامحدود و پاک را بخاطر تمام جهان خواهد داشت.

مشکل اینجا است که نتایج تلاش های فعلی تابه امروز مدال می دهد که شبیه سازی این فرایند روی زمین بیشتر از آنکه تولیدکننده ی انرژی باشد، عزب مصرف کننده ی آن است.

انرژی همجوشی مفهومی بسیار دوست داشتنی بوسیله نظر می رسد؛ ولی شاید از آن جذاب تر، مفهوم همجوشی سرد باشد؛ چراکه درصورت موفقیت، ما قادر بوسیله مهار انرژی همجوشی در شرایطی ایمن تر و البته کم قیمت تر خواهیم بود. درون سال ۱۹۸۹، دو دانشمند ادعا کردند که به موفقیت هایی در انجام همجوشی سرد دست یافته اند و این امید را تو دل بشر زنده کردند که به زودی می قابلیت این شکل از انرژی را مهار کرد.

بی قراری اکنون تمرکز زیادی در گیتی بخاطر مهار کارمایه گداخت به ضابطه ی داغ و داخل دماهای بالا بود دارد اخبار ردی

متاسفانه این تقاضا نادرست از آب درآمد. بااین حال، رؤیای مهار کارمایه گداخت سرد همچنان در اذهان زنده وجود و در سال ۲۰۱۵، حتی غول فناوری گیتی نیز تصمیم بوسیله راستی آزمایی این پدیده آن هم داخل استاندارد استیناف های بسیار دقیق گرفت.مقاله های مرتبط:بسرنوشت شوم دچار کردن خصوصی در رؤیای پیدایش اولین نیروگاه همجوشی هسته ایتصمیم گره بخاطر دستیابی به استعداد تولید انرژی همجوشی هسته ای تا سال ۲۰۴۰

برای فرود امدن بوسیله این هدف، گوگل بودجه ای ۱۰ میلیون دلاری برای انجام یک سری آزمایش ها ازسوی ۳۰ پژوهشگر تو نقاط مختلف جهان خاص داد و از آن ها هوی که سه گانه روش پیشنهادشده برای گداخت سرد را مورد بازبینی قرار دهند. این پژوهشگران از آن زمان تاکنون، بیش از ۱۰ مقاله ی جداگانه در ارتباط با این پژوهش ها منتشر کرده اند. اما مقاله ی روز دوشنبه ژورنال علمی نیچر بوسیله مثابه آب خنکی بر آتش بیگانه و خواست دانشمندان امیدوار بوسیله این پژوهش های تازه بود: «ابدا هیچگاه نشانه ای مبنی بر وجود چنین پدیده ای وجود ندارد.»در جستجوی دوده

این اخبار ممکن است بوسیله شدت ناامیدکننده باشند؛ اما همان طرز که داخل سرمقاله ی نیچر نیز آمده، این سرمایه گذاری گوگل برای هیچگاه حزن نبوده است. آن متد که در جمع بندی این مقاله آمده است:این پروژه مواد، ابزار و بینش های تازه ای به وجود آورد؛ شبیه حرارت سنج هایی که تو شرایط نامساعد، عملکرد مطمئنی دارند یا تکنیک هایی که برای تولید یا توصیف خواص فلزهای هیبریدی به کار می روند. این دستاوردها برای سایر استیناف های حوزه ی انرژی و گداخت نیز مفید خواهند وجود. ولی اینکه آیا این دستاوردهای جانبی می توانند توجیه ای برای این حجم تنخواه گذاری و تلاش پیوسته در روش امیدی واهی باشند، خویشتن موضوعی قابل تفکر است؛ دیدگاه ها مقدور است متفاوت باشند.بیشتر بخوانید:اپل و گوگل، باارزش ترین برندهای گیتی داخل صنعت اینترنت بی سیمسیستم عامل کروم گوگل از پردازنده های آیس لیک اینتل پشتیبانی نخواهد کردگوگل بخاطر مطالعه عملکرد استادیا سایت تست سرعت راه اندازی کردگوگل برنامه ای برای تولید تبلتی جدید نخواهد داشتGame Builder گوگل، بازی سازی بدون حاجت به کدنویسی را امکان پذیر می درنگ

اتساع ناپایداری در صفحات یخی سرزمین جنوبی

ارزیابی جدید اطلاعات ماهواره ای ۲۵ سال گذشته مدال می دهد تقریبا سه گانه چهارم ورق ی یخی جنوبگان باختری ناپایدار است. منظور پژوهشگران از ناپایداربودن، بیشتربودن وسعت یخ های آب شده درمقایسه با آن بخش از یخ هایی است که با باران برف مجدد احیا شده اند. درضمن ستبری اندکی از یخچال های طبیعی گیتی نیز ۱۲۰ متر کاهش یافته است.

میزان ازبین رفتن خنک های دو رسا یخ، یعنی جزیره ی پاین (Pine Island) و یخچال طبیعی توییتز (Thwaites) که ارشد ترین روان یخ های دنیا هستند، در طول دوروبر ی ۲۵ ساله ی مربوط به داده ها ماهواره ای، پنج برابر شده است. درضمن، روند خلق این تغییرات تو دهه ی اخیر به نمونه درخورتوجهی کندرو مرطوب شده است. تصور می شود دلیل این پیوستگی ناگوار، تلاقی آب گرم اقیانوس به لبه های قاره جنوبگان باشد که محل ورود یخ های درحال آب شدن بوسیله اقیانوس است. 

یخچال غریزی توییتز درحال نامتوازن شدن است و یخ های آن با سرعت بیشتری درحال آب شدن هستند.

نتایج این پژوهش به سرپرستی پژوهشگران بریتانیایی در مجمع «نشست سیاره ی زمین»، ارشد ترین نشست نظارت بر وضعیت سیاره ی زمین در اروپا، تو میلان عرضه شده و در نشریه ی Geophysical Research Letters نیز منتشر شده است.

ماهواره های آٰژانس فضایی اروپا بیشتر از ۸۰۰ میلیون بار اوج یخ ها را وزن گیری کرده اند. مقاله های مرتبط:ناسا: کوه یخ لارسن در کشش 10 سال کاملا ذوب می شودمعکوس شدن روند تعاقب نشینی یخ ها تو جنوبگان در حدود ۱۰ هزار سال پیش

درون پژوهش اخیر، مفروضات به مشت آمده از چهار ماهواره ی غم پوشان دایره فضایی اروپا با اشتهار های انویست، کرایست و ماهواره های سنجش از دور ۱ و ۲ (ERS)، با یکدیگر ترکیب شده اند. طولانی ماهواره های استفاده شده تو رصد سرزمین جنوبی، به رادارهای فراز سنج مهیا بوده اند که با استفاده از آن ها می قابلیت میزان تغییرات درون ورقه های خنک قسمت های غربی و شرقی قاره جنوبگان را پیمانه گرفت.

داده های یکپارچه شده ی دانشمندان از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۷ سپس با مقیاس های آب وهوایی ترکیب شد تا روندهای افزایشی شاگرد از تغییرات کوتاه مدت در باران برف از آن دسته از تغییرات بلندمدت در ظرفیت یخ ها ناشی از ذوب شدن و خنک زایی تفکیک شوند.

دکتر مک مولان، از مرکز بازرسی و مدل سازی نواحی قطب انگلستان می گوید:معارفه یخ های بخش هایی از قاره ی جنوبگان که با سرعت سریعی به صورت بی وقفه درون حال آب شدن هستند، با مصرف از این پایگاه داده ی بی نظیر امکان پذیر است. درضمن، قضیه تغییر این حصه ها سریع پر حرارت از زمان موردانتظار ما براساس الگوهای آب و آسمانی طبیعی است. اکنون به روشنی می توانیم از استاندارد بسط تدریجی مدت معین یخ های در حال آب شدن و همچنین پیشروی این خنک ها در تو آسیب پذیرترین بخش های باختر قاره ی جنوبگان مطلع شویم. این امر بخاطر پی بردن به سهم این خنک ها در افزایش جهانی سطح آب دریاها ضروری است.

اگر مدخل شرقی و غربی جنوبگان را به رخ یک بی مو درنظر می گرفتیم، آب شدن یخ های این قاره داخل طول دوره ی ۲۵ ساله، باعث افزایش ۴.۶  میلی متری سطح آب دریاها تو سراسر جهان شده اند. البته اگر کمیت قسمت شرقی صفحه ی یخی تو کشش پرگیر ی ۲۵ ساله کمی بیشتر نمی شد، اکنون مدل افزودن سطح آب اقیانوس ها، یک میلی متر بیشتر از معیار کنونی بود.

بااین حال، تشخیص بخش های در حال آب شدن غرب قاره ی جنوبگان به معنای این است که سهم این بسرنوشت شوم دچار کردن از قاره درون افزایش سطح آب اقیانوس ها، بوسیله سمت انتهایی بازه ی پیش بینی ها حرکت می کند. به عبارت دیگر، این نما درحال نزدیک شدن به حداکثر میزان پیش دماغ شده در برآوردها است.

طبق پیش بینی ها داخل استاندارد های کامپیوتری ایجادشده در آخرین ارزیابی جامع هیئت بین المللی تغییر اقلیم، آب شدن یخ های قاره ی جنوبگان تا سال ۲۱۰۰، باعث افزایش پنج سانتی متری سطح آب اقیانوس داخل پاره میانی قاره خواهد شد. همچنین برابر گفته ی پروفسور اندرو شِفِرد، از دانشگاه لیدز و یکی از اعضای مرکز نظارت و معیار سازی نواحی قطبی انگلستان و از همکاران این پروژه، باتوجه به شرایط کنونی مقدور است سطح آب ۱۰ سانتی متر دیگر هم افزایش پیدا کند.

در وارسی ی اخیر، منطقه ی ساحلی قاره ی جنوبگان با مدت معین سه هزار کیلومتر محتوی بخش های بلینگسهاوزن و آموندسن و ماری برد، به درستی مدل سازی نشده است؛ زیرا کامل یخ های در حال آب شدن مربوط به این منطقه هستند و حجم آن ها زیاد از استاندارد موردانتظار است.

بخاطر رفع این مشکل مبدا باید مدل ها را ارزیابی کنیم تا ببینیم کدام اطلاعات از چشم ما پنهان الباقی است. قطعا مفروضات مربوط به پشته سنج ها که تطویل بیش دقیقی از نبود موازنه ارائه می دهند، باید نخستین اطلاعاتی باشد که مردم بوسیله آن ها رجوع می کنند. اکنون پژوهشگران تکاپو می کنند پژوهشی بین المللی درباره ی مناطقی انجام دهند که با سرعت زیادی در حال تحول هستند.

مدتی پیش سفری اکتشافی بوسیله سرپرستی پژوهشگران انگلیسی و آمریکایی انجام شد که هدف آن، جمع آوری اطلاعات ژئوفیزیکی از اقیانوس و آب های طبق یخچال طبیعی توییتز حیات. درضمن، صبر است به زودی سفرهای اکتشافی دیگری نیز به صفحات یخی انجام شود. به دید می رسد یخچال غریزی توییتز و همسایه ی کناری آن، یعنی یخچال پاین، درحال تحول شدن بوسیله پاشنه ی آشیل قاره ی جنوبگان هستند.

این دو یخچال طبیعی که درون بخش دریای آموندسن واقع شده اند، جوهر و برهان بخش اعظمی از نامتوازنی ها هستند. وسعت حوضه های آبریز این دو یخچال درحدود ۵۰ درصد کاهش یافته و متوسط میزان خنک های درحال آب شدن از سال ۱۹۹۲، برای یخچال طبیعی توییتز ۲۸ میلیارد تن و برای یخچال غریزی پاین ۴۶ میلیارد تنه بوده است.

از دیدگاه دانشمندان، تعجیل مسئله آب شدن خنک ها واقعا نگران کننده است. میزان یخ های آب شده ی دو یخچال طبیعی تویینز و پاین از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۷، بوسیله نظام سالانه ۲ و ۱۲ میلیارد هیکل بوده است؛ اما این نما از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶، به زیبایی به ۵۵ و ۷۶ میلیارد قد روان است.بیشتر بخوانید:وسعت آلودگی پلاستیکی اعماق اقیانوس ها فراتر از تصور استتلاش بخاطر بوسیله کارگیری جانوران دریایی بوسیله نشانی جاسوسزمین خانه ما: از سیاره آبی چه می دانیم؟ (تقدیر دوم و پایانی)از کار افتادن منشا غیرعادی الماس در پژوهشی جدیداقیانوس ها؛ عامل دگرگونی سیاره زهره به جهنم امروزی

آلودگی کربنی بیت کوین درون قطع شهرهایی شبیه لاس وگاس و هامبورگ است

استفاده از بیت کوین موجب گستردن سالیانه ی حدود ۲۲ مگاتن کربن دی اکسید می شود که این نرخ با انتشارات حاصل از شهرهایی مانند هامبورگ یا لاس وگاس برابری می نرم. این، نتیجه ی کنجکاو ترین تجزیه و تحلیلی است که تاکنون درزمینه ی آثار کربنی این ارز دیجیتال است.

پژوهشگرانی از دانشگاه فنی مونیخ داده های بایگانی های IPO تولیدکنندگان باطراوت اسباب و آدرس های IP ماینرهای بیت کوین را تجزیه و تحلیل کردند. اگرچه بیت کوین ارزی مجازی است، مصرف انرژی وابسته بوسیله آن، کاملا پا بر جا است. به منظور ادا و اعتبارسنجی ارجاع بیت کوین، با استعمال از کامپیوتر دلخواهِ متصل به شبکه ی جهانی بیت کوین، باید معمای ریاضی محلول شود.

در این شبکه که هرکسی می تواند به آن بپیوندد، به حل کننده های پازل پاداشی از جنس بیت کوین داده می شود. ظرفیت محاسباتی استفاده شده در این فرایند که با عنوان ماینینگ خواه استخراج بیت کوین شناخته می شود، در سال های اخیر افزایش چشمگیری یافته است. آمارها مدال می دهند این ظرفیت فقط در سال ۲۰۱۸ چهار طبق شده است.

شکوفایی بیت کوین این سؤال را با خود بوسیله همراه دارد که آیا این رمزارز در حال تحمیل مرحله اضافی روی اقلیم است؟ چندین مطالعه تلاش کرده اند مقدار انتشارات کربن دی زنگ حاصل از حصول بیت کوین را جلوه گر کنند؛ اما کریستین استول، پژوهشگر اصلی مطالعه ی جدید، به این نکته اشاره می نرم که مطالعات سابق مبتنی پهلو اعداد تقریبی بوده اند.

این پژوهشگران آثار کربنی سیستم بیت کوین را کنجکاو محاسبه کردند و کارشان را وهله به جنین و با جمع آوری اطلاعات دقیق پیش بردند. مقدمه لحاظ ی کاربرد کارمایه شبکه انجام شد. کارمایه مصرفی عمدتا وابسته به شیرهدار افزاری است که برای استخراج بیت کوین به فرمان اندوهناک می شود. استول تشریح می دهد:امروزه، از سیستم های خاصی به معروفیت ماینرهای مبتنی بر ASIC مصرف می شود. در سال ۲۰۱۸، سه تولیدکننده که راسته ASIC را دراختیار داشتند، ارائه ی اولیه سهام (IPO) را طرح ریزی کردند.مقاله های مرتبط:استخراج بیت کوین در گره ممنوع می شودبیت کوین به تنهایی و در قدر ۲۰ سال، کبود شدگی اقلیمی نما خواهد زداستخراج بیت کوین انرژی بیشتری از حصول طلا مصرف می کند

پژوهشگران از ضبط های اجباری IPO برای محاسبه ی سهم بازار از محصولات مرتبط انبازی استفاده کردند. این موضوع نیز باید درون نظر گرفته می شد که استخراج بیت کوین با کاربرد از ماینر خانگی عمل می شد یا داخل فارم های بزرگی که داخل سال های اخیر بوسیله وسیله ی اپراتورهای حرفه ای سیاق اندازی شده است. به گفته ی استول، در مورد دوم، بخاطر خنک کردن مرکز داده ها به انرژی بیشتری حاجت است.

برای به دست آوردن مقادیر مرتبط، پژوهشگران از آماره های منتشرشده ی خرمن بزرگ حاوی ماینرهای مختلف استفاده کردند که قدرت محاسباتی اعضای آن را نشان می داد. براساس این اطلاعات، استعمال هفتگی ی صاعقه داخل جهیز بیت کوین از نوامبر۲۰۱۸ حدود ۴۶ تراوات ساعت بوده است. برای تولید این مقدار انرژی، چقدر کربن دی اکسید آزاد می شود؟

 برای این بخش از مطالعه نیز پژوهشگران تصمیم گرفتند به جای اتکا بر برآوردها، اعداد دقیق تازگی به دست آورند. درون اینجا، این سؤال مطرح شد: ماینرها درون کدام منطقه از گیتی استراحت خمود اند؟ ردیابی داده های حی از مخازن استخراج اطلاعات تحکیم فراهم کرد. استول توضیح می دهد:درون این دسته ها، ماینرها قدرت محاسباتی خود را به منظور گردش کندرو تر پاداش حل پازل ها باهم ترکیب می کنند.

آدرس های IP منتشرشده ی دو مورد از بزرگ ترین مخازن علامت می داد اغلب ماینرها بوسیله مخازن درون قلمرو خویشتن یا ناحیه همسایه متصل می شوند. براساس این داده ها، ۶۸ درصد از غلبه محاسباتی شبکه های بیت کوین تو کشورهای آسیایی و ۱۷ درصد داخل کشورهای اروپایی و ۱۵ درصد در آمریکای شمالی بود.

پژوهشگران این نتیجه گیری را با نتایج حاصل از روشی دیگر (جا یابی آدرس های IP ماینرهای تکی با استفاده از موتور ضربان وجویاینترنت اشیاء) مقایسه کردند. درادامه، آن ها نتایج خود را با آماره های کربن حاصل از تولید کارمایه تو کشورهای مختلف اختلاط کردند. نتیجه ی وارسی نشان می رحم که سیستم بیت کوین تأثیر کربنی ۲۲ تا ۲۲.۹ مگاتن تو سال دارد. این قیمت با آثار کربنی شهرهایی مثل هامبورگ یا وین خواه لاس وگاس مقایسه شدنی است.

استول می گوید:طبیعتا عوامل بزرگ تری وجود دارند که در تغییرات اقلیمی نقش دارند؛ ولی آثار کربنی بیت کوین همچنین به آن اندازه زیاد است که بخواهیم امکان تنظیم استخراج بیت کوین را تو مناطق دارای سطح تولید کربن متجاوز معاینه کنیم. یکی از راهکارها برای بهبود تعادل اکولوژیکی، پیوند فارم های استخراج با حجم های تولید انرژی های تجدید پذیر است.بیشتر بخوانید:دستور قطع برق استخراج کنندگان ارز دیجیتال صادر شدذوب یخ های شمالگان و تأثیر آن بر اغتشاش تغییرات اقلیمیدرخواست نمایندگان کمیسیون آمریکا از فیسبوک بخاطر توقف پروژه ارز دیجیتال لیبرالیبرا، ارز دیجیتال فیسبوک معرفی کردن شددومین دوره رویداد انقلاب بلاک چین برگزار می شود

آگاهی از محصولات بازیافتی، گرایش برای ارتکاب بازیافت را افزایش می دهد

پژوهشگران دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و دانشکده بوستون به تری مقاله ای تو مجله ی Journal of Marketing منتشر کرده اند که نشان می دهد اگر آدم را نسبت به محصولاتی که قرار است از مواد بازیافتی تمهید شود، آگاه کنیم، تمایل آن ها بوسیله تفکیک زباله ها و بازیافت بیشتر خواهد شد.

درحالی که روانی ی پایداری درحال تبدیل شدن به بسرنوشت شوم دچار کردن لاینفک مقدر شدن خصوصی است، عادت های مردم در زمینه ی بازیافت تلفات دچار تبدیل نشده است. آمارها نشان می دهند که در سال ۲۰۱۵ تنها ۲۵/۸ درصد از ضایعات کشور آمریکا و ۱۳ درصد از تلفات جامد شهری در سطح کل جهان، بازیافت شدند.

پژوهشگران در راستای بررسی نحوه ی تاثیر تبلیغات مرتبط با بازیافت ضایعات روی رفتار مردم، ۶ وارسی انجام دادند. درون اولین مطالعه، از شریک شدن کنندگان خواسته شد تا مقداری کاغذ باطله را دور بریزند.مقاله های مرتبط:دستیابی به پیشرفتی خیره کننده درون تولید پلاستیک های بازیافت پذیرچرا زباله های پلاستیکی بازیافت پذیر نیستند؟نروژ ۹۷ درصد از تمامی بطری های پلاستیکی مصرف شده را بازیافت می کند

شرکت کنندگانی که یک پیام تبلیغاتی را می دیدند که درون آن گفته می شد این کاغذهای باطله به چه محصولاتی دگرگونی خواهد شد، درمقایسه با افرادی که عزب یک پیام عمومی بازیافت را مشاهده می کردند، بازیافت بیشتری انجام می دادند. مطالعه ی دوم مدال می قسط مشارکت کنندگانی که با محصولات تولیدشده از پلاستیک های بازیافتی آشنا می شدند، نسبت بوسیله کسانی که عزب از بازیافت شدن این مواد آگاه می شدند، مراد بیشتری بوسیله ارتکاب بازیافت داشتند.

داخل مطالعه ی سوم، سه پیام مورد مقایسه راحتی گرفتند تا نشان داده شود اشاره به دگرگونی مواد بازیافتی موجب افزایش بازیافت می شود. پژوهشگران دریافتند که پیام تبدیل مواد بازیافتی بوسیله محصولات دیگر سبب می شود مردم درمورد این موضوع فکر کردن کنند و بازیافت بیشتری اجرا دهند.

پژوهشگران تو معاینه های خویشتن سه گانه معاینه ی میدانی نیز عمل دادند. درون ابتدایی مطالعه، دو اعلامیه گوگل درمورد بازیافت پارچه های جین مورد مقایسه فراغت گرفت که در یکی از آن ها به محصولات حاصل از بازیافت رمز می شد اما در دیگری روی ثمر خراج تاکیدی نمی شد. میزان توجه کاربران بوسیله اعلان مقدمه بیشتر بود.

در مطالعه ی مربوط باینده که قبل از برگزاری یک فتنه ی فوتبال در دانشگاه انجام شد، بوسیله طرفداران تبلیغی درمورد بازیافت نشان داده شد. گروه مبدا از محصولات حاصل از بازیافت ضایعات آگاه شدند؛ درحالی که دسته دوم عزب یک پیام تبلیغاتی کلی دریافت کردند. میزان بازیافت تلفات دسته ابتدا ۵۸/۱ درصد بود، درحالی که گروه دوم تنها در ۱۶ درصد موارد، ضایعات خود را در جایگاه مربوط بوسیله خاکروبه های بازیافتی قرار دادند.

سرانجام یک معاینه تو نگرش جمع آوری زباله های سالن دانشگاه عمل شد. درون سالنی که به محصولات مولود از مواد بازیافتی اشاره شده بود، ۵۱/۵ درصد از موادی که باخبر بسرنوشت شوم دچار کردن زباله های دفنی شده بودند، بازیافت پذیر بودند؛ درحالی که این مقدار در تالار کنترل ۶۲/۹ درصد بود. این تضاد علامت می دهد پیام بازیافت جهت شده است دانشجویان بوسیله جای اینکه ضایعات بازیافت پذیر را در بسرنوشت شوم دچار کردن خاشاک های دفنی بیندازند، بها بیشتری از آن ها را ملتفت جایگاه ضایعات بازیافت پذیر کنند. وینتریش، نویسنده ی مقاله می گوید:این نتایج تلویحات مهمی برای شریک شدن ها و راه اندازی های بازیافت دارد. این مطالعات شواهد قانع کننده ای مهیا می کند که نشان می دهد وقتی مصرف کنندگان از موضوع تبدیل مواد بازیافتی آگاه می شوند، بازیافت بیشتری انجام می دهند. عالی سازی تبدیل مواد بازیافتی بوسیله محصولات متاخر باید اولویت این گونه مراکز باشد. افزودن بازیافت خیر تنها مزایای اجتماعی و زیست محیطی دارد بلکه مواد اولیه ی مورد نیاز برای تولید ثابت قدم کالاها را در یک اقتصاد چرخشی تأمین می کند.بیشتر بخوانید:دستیابی به پیشرفتی خیره کننده در تولید پلاستیک های بازیافت پذیر۱۴ راهکار بخاطر استفاده بهترین از کامپیوترهای قدیمیچگونه هند بوسیله پیشگام ضایعات کاغذ در دنیا تحول شدنروژ ۹۷ درصد از تمامی بطری​ های پلاستیکی مصرف شده را بازیافت می کندروشی تازه برای تولید سوخت از خاکروبه های پلاستیکی

تغییرات اقلیمی؛ عامل فروپاشی تمدن انسانی تا سال ۲۰۵۰

نتایج یک تجزیه و تحلیل جدید نشان می دهد که بدون اقدام موقت و مؤثر، تغییرات اقلیمی بوسیله یک ترساندن وجودی برای تمدن انسانی مبدل خواهد شد و می تواند تا سال ۲۰۵۰ تمدن انسانی را دچار فروپاشی بطی ء. پیام این مطالعه سهل است: اگر طی ۳۰ سال آینده نتوانیم مفید برای تغییرات اقلیمی عمل دهیم، کاملا امکان پذیر است که سیاره ی ما تا ۳ درجه گرم نمدار شود و تمدن انسانی بوسیله شکلی که در حال حاضر ما آن را می شناسیم دیگر حیات نخواهد داشت.

کوچکتر این سناریو، جهان در وضعیت «زمین فرخوراک پزی» گیر خواهد کرد و ۳۵ درصد از طاس زمین ها و ۵۵ درصد از پری کل جهان سالیانه بسیار از ۲۰ روز را درون شرایط گرمایی کشنده ای که خارج از آستانه ی ماندگاری انسان است، تجربه خواهد کرد. اکوسیستم هایی همچون صخره های مرجانی، جنگل های بارانی آمازون و پیشگام از بین خواهند رفت. آمریکای شمالی دچار آتش سوزی های ویران گر، امواج گرمایی و بی آب سالی خواهد شد. رودخانه های بزرگ آسیا بوسیله شدت کاهش خواهند یافت و حدود ۲ میلیارد نفر تحت تاثیر بغرنج سقوط آب قرار خواهند گرفت.

بارندگی در مکزیک و آمریکای مرکزی بوسیله نصف کاهش خواهد یافت و کشاورزی در مناطق زیراستوایی امکان پذیر نخواهد بود. شرایط ال نینو نیمه ثابت قدم رواج خواهد یافت و امواج گرمایی مرگبار در برخی از مناطق برای بیش از ۱۰۰ روز در سال ادامه خواهد داشت. بیش از یک میلیارد نفر نیز آواره خواهند شد. نویسندگان در مقاله ی خویشتن می نویسند:این سناریو، تصویری اجمالی از جهانی با آشفتگی تمام داخل مسیری رو به انتهای تمدن و مدرنیته به سبکی که امروزه ما با آن آشنا هستیم، ارائه می کند که در آن چالش های امن جهانی و باک های سیاسی چیزی معمولی است.

پژوهشگران استدلال می کنند که عزب راه حل، توسعه ی یک کارمایه مخرب جهانی با کربن صفر و استراتژی های صنعتی و اقتصادی با تمرکز کمتر روی میزان های اقلیمی و تمرکز بیشتر روی دستور کار ریزی براساس سناریوهای شدید است. در این گزارش تشریح داده می شود:برای کاهش خطر و حفاظت از تمدن انسانی نیاز است که درون دهه ی آینده به یک بسیج جهانی منابع برای ترقی ی یک جهیز صنعتی با کربن صفر احتیاج است. این عمل ازنظر مقیاس، قرین بسیج اضطراری دوران هیاهو جهانی دوم است.

به گفته ی پژوهشگران، حدس بروز رویدادهای موکد گوشه ی مشخص توزیع ظن بسیار از چیزی است که تخیل می شود

تو مقاله ی اخیر به این موضوع اشاره می شود که اگرچه نمونه های اقلیمی ازنظر پژوهشی سودمند هستند، ولی این ابزارها اغلب با دوراندیشی ارتکاب کرده و روی نتایج متوسط تکیه می کنند. با نادیده قبض احتمالاتی که تو انتهای نمودار توزیع احتمال حیات دارد، ما آمادگی مقابله با رویدادهای ضرب بار را نخواهیم داشت. این رویدادها شاید به دیدن غیرمتحمل و هشداردهنده بیایند؛ اما احتمال وقوع آن ها بیش از چیزی که ما تصور می کنیم.

بیشتر مدل های اقلیمی کنونی محافظه کارانه هستند و نقاط سرازیری و حلقه های بازخورد مثبتی مانند آزاد شدن گازهای گلخانه ای در معلول ذوب شدن لایه ی منجمد خاک، از دست عدول کردن یخچال های جنوبگان غربی و تضعیف نقش زمین و اقیانوس درون ارتباط با برداشت کربن اتمسفر را که می تواند گرمایش زمین را تقویت کند، درنظر نمی گیرند.

با درنظر گرفتن این رویدادها، روشن تغییرات اقلیمی بوسیله شکل ظاهر دارای توزیع نرمال نخواهد بود؛ بلکه این روشن تو یک انتهای خویشتن دنباله ای پهن خواهد داشت که نشان دهنده این است که میزان گرمایش زمین و ماجرا رویدادهای لطمه وهله کاملا از آنچه در مدل های اقلیمی پیش بینی می شود، بالاتر است.

نویسندگان تشریح می دهند که تحت سناریوی «بازرگانی طبق قاعده متعارف»، معیار افزایش دما تا سال ۲۰۵۰ درحدود ۲/۴ منصب ی سانتی گراد خواهد بود و چنانچه چرخه های بازخورد نیز درنظر گرفته شوند، ۰/۶ منصب ی دیگر نیز تکثیر خواهد شد.

این گزارش به وسیله ی Breakthrough National Centre for Climate Restoration منتشر شده است.بیشتر بخوانید:آلودگی کربنی بیت کوین درون حد شهرهایی مثل لاس وگاس و هامبورگ استحذف کربن از اتمسفر راهکار توقف گرمایش زمین است؟تغییرات اقلیمی سیبری را سکونت پذیرتر خواهد کرد؟زمین مسکن ما: از سیاره آبی چه می دانیم؟ (تقدیر دوم و پایانی)تاثیر تسویه تغییرات اقلیمی پیاده شدن میزان تولید محصولات کشاوزی درون دنیا

آگاهی از محصولات بازیافتی، تمایل برای ادا بازیافت را تکثیر می دهد

پژوهشگران دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و دانشکده بوستون بوسیله تری مقاله ای داخل روزنامه ی Journal of Marketing منتشر کرده اند که علامت می دهد چنانچه مردم را نسبت به محصولاتی که استراحت است از مواد بازیافتی تهیه شود، آگاه کنیم، میل آن ها به تفکیک زباله ها و بازیافت بیشتر خواهد شد.

درحالی که مسئله ی پایداری درحال تبدیل شدن به پاره لاینفک حصه مخصوص است، قاعده های آدم در بنیان ی بازیافت ضایعات دستخوش تغییر نشده است. آمارها مدال می دهند که داخل سال ۲۰۱۵ عزب ۲۵/۸ درصد از ضایعات کشور آمریکا و ۱۳ درصد از ضایعات جامد شهری در سطح کل جهان، بازیافت شدند.

پژوهشگران تو راستای بررسی نحوه ی واکنش تبلیغات مرتبط با بازیافت ضایعات روی اقدام مردم، ۶ مطالعه انجام دادند. در مقدماتی مطالعه، از شریک شدن کنندگان خواسته شد تا مقداری کاغذ باطله را دور بریزند.مقاله های مرتبط:دستیابی به پیشرفتی خیره کننده تو تولید پلاستیک های بازیافت پذیرچرا زباله های پلاستیکی بازیافت پذیر نیستند؟نروژ ۹۷ درصد از تمامی بطری های پلاستیکی مصرف شده را بازیافت می کند

شرکت کنندگانی که یک پیام تبلیغاتی را می دیدند که درون آن گفته می شد این کاغذهای باطله به چه محصولاتی تبدیل خواهد شد، درمقایسه با افرادی که تنها یک پیام عمومی بازیافت را مشاهده می کردند، بازیافت بیشتری ایفا می دادند. مطالعه ی دوم علامت می قسط شریک شدن کنندگانی که با محصولات تولیدشده از پلاستیک های بازیافتی آشنا می شدند، نسبت بوسیله کسانی که تنها از بازیافت شدن این مواد آگاه می شدند، کام بیشتری بوسیله ارتکاب بازیافت داشتند.

درون تجسس ی سوم، سه پیام تک مقایسه صبر گرفتند تا مدال داده شود اشاره به دگرگونی مواد بازیافتی انگیزه اضافه بازیافت می شود. پژوهشگران دریافتند که پیام تبدیل مواد بازیافتی بوسیله محصولات دیگر موجب می شود مردم درمورد این موضوع خیال کنند و بازیافت بیشتری انجام دهند.

پژوهشگران تو بررسی های خویشتن سه مطالعه ی میدانی نیز ایفا دادند. در نخستین مطالعه، دو تبلیغ گوگل درمورد بازیافت پارچه های جین تک مقایسه قرار گرفت که درون یکی از آن ها به محصولات مولود از بازیافت رمز می شد اما در دیگری روی محصول حاصل تاکیدی نمی شد. میزان توجه کاربران به اعلامیه مقدمه بیشتر حیات.

در مطالعه ی بعدی که قبل از برگزاری یک مسابقه ی فوتبال در دانشگاه انجام شد، بوسیله طرفداران تبلیغی درمورد بازیافت مدال داده شد. گروه اول از محصولات خراج از بازیافت تلفات آگاه شدند؛ درحالی که گروه دوم تنها یک پیام تبلیغاتی کلی قبض کردند. مقیاس بازیافت تلفات قسمت قسمت کردن نخست ۵۸/۱ درصد بود، درحالی که گروه دوم عزب در ۱۶ درصد موارد، ضایعات خویشتن را در رله مربوط به زباله های بازیافتی قرار دادند.

سرانجام یک بررسی در محل جمع آوری زباله های سالن دانشگاه عمل شد. درون سالنی که به محصولات مولود از مواد بازیافتی اشاره شده بود، ۵۱/۵ درصد از موادی که وارد بخش زباله های دفنی شده بودند، بازیافت پذیر بودند؛ درحالی که این نرخ در تالار کنترل ۶۲/۹ درصد بود. این تفاوت نشان می دهد پیام بازیافت موجب شده است دانشجویان به جای اینکه ضایعات بازیافت پذیر را تو بخش زباله های دفنی بیندازند، مقدار بیشتری از آن ها را خبردار جایگاه ضایعات بازیافت پذیر کنند. وینتریش، دبیر ی مقاله می گوید:این نتایج تلویحات مهمی برای باهم اتحاد کردن ها و دایره های بازیافت دارد. این مطالعات شواهد قانع کننده ای فراهم می درنگ که نشان می دهد وقتی استعمال کنندگان از موضوع تغییر مواد بازیافتی آگاه می شوند، بازیافت بیشتری انجام می دهند. برجسته سازی تبدیل مواد بازیافتی بوسیله محصولات جدید باید رجحان این سیاق مراکز باشد. افزایش بازیافت نه عزب مزایای مدنی و زیست محیطی دارد بلکه مواد اولیه ی مورد نیاز برای تولید مقاوم کالاها را در یک صرفه جویی چرخشی تأمین می یواش.بیشتر بخوانید:دستیابی به پیشرفتی خیره کننده در تولید پلاستیک های بازیافت پذیر۱۴ راهکار بخاطر استفاده بهینه از کامپیوترهای قدیمیچگونه هند به پیشقدم تلفات کاغذ تو دنیا تبدیل شدنروژ ۹۷ درصد از تمامی بطری​ های پلاستیکی استعمال شده را بازیافت می کندروشی تازه برای تولید سوخت از خاکروبه های پلاستیکی

آلودگی پلاستیکی؛ عامل اجل باکتری های تولیدکننده اکسیژن

قبلا برخی برآوردها نشان داده بود آلودگی پلاستیکی عامل خسارت اقتصادی سالانه ۲.۵ تریلیون دلار است و عملا موجب اختلال درون تمامی صنایع مرتبط به این بخش می شود. اکنون، پژوهشگران در یافته های بدیع خود دریافته اند که آلودگی پلاستیکی داخل اقیانوس ها واقعا با آسیب رساندن به برخی میکروارگانیسم های بسیار کوچک، اما ضروری می تواند جهت مرگ سیاره شود. فرض می شود این باکتری ها عامل تولید بیش از ۱۰ درصد اکسیژن اکراه زمین هستند.

براساسپژوهش جدید، موادشیمیایی که از زباله های پلاستیکی اب باز در اقیانوس نشئت می گیرد، مقدور است موجب شود باکتری هایی موسوم به پروکلوروکوکوس (Prochlorococcus) از بین بروند. این باکتری ها از جمله باکتری های اصلی تولیدکننده ی اکسیژن هستند. دکتر ساشا تیتو، نویسنده واقعی پژوهش از دانشگاه مک کواری در سیدنی استرالیا، دراین باره گفت:دریافته ایم قرارگرفتن درمعرض موادشیمیایی که از صافی آلودگی های پلاستیکی عبور کرده اند، موجب کاهش رشد پروکلوروکوکوس ها و تولید اکسیژن این باکتری ها می شود که بسی ترین باکتری های فتوسنتزکننده ی اقیانوس ها محسوب می شوند.  

تخمین زده می شود که سه اُکتیلیون (مغز متجاوز اهمیت که هشت دسته سه تایی صفر بیشتر از هزاره دارد) پروکلوروکوکوس در اقیانوس ها زندگی می كنند. برای درک بزرگی این عدد باید بگوییم تقریبا ۷.۵ میلیارد انسان داخل کره ی زمین عمر می کنند و به ازای هر انسان، ۴۰۰ پروکلوروکوکوس حیات دارد. پژوهشگران در طول پژوهش مذکور، بخش هایی از کیسه های پلاستیکی معمولی و پلی وینیل کلراید (معلول وی سی) را پنج روز در آب های مصنوعی استراحت دادند.باکتری های پروکلوروکوکوس عامل تولید یک اکسیژن از هر ۱۰ اکسیژنی هستند که تنفس می کنیم

در آزمایشی، چندین گونه باکتری پروکلوروکوکوس بررسی شد و سرانجام یافته ها مدال داد مقیاس رشد و تولید اکسیژن این باکتری ها تغییر می کند. حتی در یکی از موارد، راه ای از باکتری پروکلوروکوکوس فقط پس ازآن ۲۴ ساعت قرارگرفتن درمعرض موادشیمیایی، تولید اکسیژن را کاملا متوقف کرد.

تخمین زده می شود تا سال ۲۰۵۰، وزن بی مو پلاستیک های موجود در اقیانوس ها بیش از آبزیان شود.

به گفته ی پژوهشگران، یافته های پژوهش جدید نشان می دهد قرارگرفتن درمعرض موادشیمیایی موجب می شود که از نمو باکتری ها و توانایی آن ها در فتوسنتز کاسته شود که می تواند سبب تغییراتی درون ژنوم این باکتری ها نیز شود. دکتر لیزا مور، یکی از نویسندگان استیناف مذکور، گفته است گونه های متنوع باکتری ها بسته بوسیله گرداگرد ی قرارگیری درمعرض موادشیمیایی از خود نشان دادند. وی درادامه خاطرنشان کرد این میکروارگانیسم ها بخاطر زنجیره های غذایی سیل گرفتن حیاتی هستند.

دکتر مور گفت:این میکروارگانیسم های بسیار ریز برای زنجیره های غذایی دریا حیاتی هستند و بوسیله چرخه ی کربن کمک می کنند. تخمین زده می شود ۱۰ درصد از کل اکسیژن کره ی زمین را تولید می کنند. درواقع، این باکتری ها مسئول تولید یک اکسیژن از هر ۱۰ اکسیژنی هستند که تنفس می کنیم. درون همین حال، هنوز تقریبا هیچ اطلاعی درباره ی نحوه ی نفوذ باکتری های آبزی مانند پروکلوروکوکوس به آلودگی های انسانی نداریم.  

با حیات جدیت های چند ملک در سراسر جهان بخاطر کاهش خواه توقف استفاده از پلاستیک، ارج پلاستیک های موجود در اقیانوس های جهان همچنان تو حال افزایش است. ارزیابی زده می شود تا سال ۲۰۵۰، وزنِ طاس پلاستیک های موجود در اقیانوس ها از آبزیان بیشتر شود. درباره ی خسارات اقتصادی آلودگی های پلاستیکی غم برآوردهای مختلف از سالانه ۱۳ میلیارد دلار تا ۲.۵ تریلیون دلار در سال را نشان می دهد. برخی کشورها و نهادها و شریک ها داخل سراسر گیتی غرض گرفته اند از گسترش آلودگی پلاستیک ها جلوگیری کنند یا آن را بوسیله حداقل برسانند. باوجوداین، طبیب تیتو پیاده شدن این عقیده است که تأثیر این آلودگی ها به مراتب فراتر از زندگی آبزیان خواهد بود.مقاله های مرتبط:۱۳ داستان دلگرم كننده از استخلاص دهندگان سیاره زمینگزارش روانی افزایشی آلودگی پلاستیکی در اقیانوس ها

پژوهشی که طبیب تیتو و همکارانش انجام دادند، یکی از آخرین پژوهش هایی است که درباره ی مخاطرات آلودگی پلاستیکی در جهان هشدار می دهد. پژوهش دیگری که همین چند هفته قبل درزمینه ی تأثیرات اقتصادی آلودگی های پلاستیکی ایفا شد، برآورد کرد این آلودگی ها موجب خسران ۲.۵ تریلیون دلاری می شود و بر تمامی خدمات مرتبط بوسیله اکوسیستم دریایی ازجمله شیلات و تفریح و میراث طبیعی تأثیرات سلبی می گذارد. در همین حال، پژوهشگران در این برآوردها تأثیرات بسرنوشت شوم دچار کردن های اقتصاد جهانی مانند گردشگری، حمل و نقل، ماهی گیری و اشتی مردم ها را بررسی نکرده بودند.

استیناف مجزا ای که ۱۶آوریل (مصادف با ۲۶فروردین) منتشر شد، نخستین پژوهشی حیات که افزایش چشمگیر پلاستیک ها را داخل سطح اقیانوس ها هنگام چند دهه ی اخیر تأیید می کرد. براساس گزارش بی بی سی، پژوهشگران کیسه ای پلاستیکی فاحش کردند که از سال ۱۹۶۵ در سواحل ایرلند باقی مانده حیات و احتمالا ابتدایی قطعه ی پلاستیکی از این دست است که پیدا می شود. پژوهش اشتهار بازداشت براساس بررسی هایی انجام شد که در سال ۲۰۱۵، برآوردکرده بودند سالانه بین ۴.۸ میلیون تا ۷.۴ تریلیون قطعه پلاستیکی وارد اقیانوس های گیتی می شود.

دکتر تیتو درادامه افزود: داده ها ما نشان می دهد آلودگی پلاستیکی امکان پذیر است اثرهای اکوسیستمی گسترده تری فراتر از عزب میکروارگانیسم ها داشته باشد و روی سیاق هایی قرین مرغ های بحری و لاک پشت ها همچنین تأثیرات مخربی بگذارد.بیشتر بخوانید:میکروبیوم روده عامل تأثیر نابرابر داروها در افراد متنوع است؟وسعت آلودگی پلاستیکی اعماق اقیانوس ها فراتر از فرض استتلاش برای به کارگیری جانوران دریایی به عنوان جاسوسزمین ساختمان ما: از سیاره آبی چه می دانیم؟ (قسمت دوم و پایانی)تایید منشا غیرعادی تیغ در پژوهشی جدید

کاه های هرز؛ گونه حل مبارزه با تغییرات اقلیمی

بسیاری از افراد علوفه های هرز را دشوار ساز می دانند؛ اما براساس تجربیات یکی از کشاورزان، علف های هرز می توانند بوسیله احیای زمین های خشک و آسیب دیده کمک و حتی کربن موجود در جوّ را هم جذب کنند. پیتر آندروس، کشاورز، متجاوز از ۶۰ سال پیش در دوران کودکی، شاهد بدوی تندباد شنی عمرش بود. او درباره ی این تندباد می گوید:صدایش وحشتناک بود. ما داخل خانه مخفی شده بودیم. کل آسمان تاریک شده بود و روز سپس شاهد آثار وحشتناک آن بودیم.

دمل بسیاری از درختان مزرعه ی آن ها را از جا کنده حیات. بعضی از اسب ها و گاوها دچار خفگی شده بودند یا نمی توانستند در غبار به درستی دم بکشند. این امتحان باعث شد پیتر به پشت راه حلی برای احیای زمین های استرالیا برود. طوفان های گردوغبار معمولا درون مناطق خشک و گرم رخ می دهند که پوشش گیاهی قدری بخاطر مهار خاک دارند.

دیدگاه پیتر بوسیله زراعت پس از تجربه ی تندباد گردوغبار درون طفولیت دگرگونی کرد.

اندروس می گوید:این موافقت باعث شد بوسیله فکر متد حلی بخاطر حفظ اعتدال زمین باشم. در کشش چند دهه، روش حل هایی برای افزودن نتیجه خیزی زمین یاد گرفتم و واقف شدم هر زمینی سیستم طبیعی منحصربه فردی دارد. مصرف از روش کشاورزی اروپایی در استرالیا فقره اشتباهی بود و زمین هایمان را خراب کرد و حالا باید به دنبال راهی برای بازسازی و احیای آن ها باشیم.مقاله های مرتبط:تغییرات اقلیمی نوک تیز پر حرارت از پیش دماغ ها فاجعه بار می شودکاهش تغییرات اقلیمی با مدیریت نیتروژن داخل زراعت

آندروس در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰، به کشت امین علاقه مند شد. زراعت درست به نوعی کشاورزی گفته می شود که بوسیله درک اکوسیستم و روابط بین جانداران حی و محیط وابسته است. او برای پیدایش آب راه و گیاهانسازگار با زمین خویشتن کوشید و از کودهای شیمیایی و علوفه کش ها اجتناب کرد. مرام او، افزایش ایستادگی و سازگاری زمین با آب وهوای منطقه بود.

مشکلات اساسی وی، بی آب سالی و نمو علف های هرز به جای گیاهان بومی بود. براساس این مشاهدات، او خراج گرفت دو عامل حقیقی در حفظ زمین نقش دارند: گیاهان و آب.

آندروس عمر خویشتن را صرف کردن یادگیری برای حفظ زمین کرد.

هر خاکی کانتورهای خویشتن را دارد. در زمین شناسی، شیار کانتور برای تابع دومتغیری موافق با منحنی است که نقاط با مقدار مقابل را به یکدیگر وصل می کند. داخل اینجا منظور از کانتور، نقطه ی سرچشمه ی آب و نقطه ی قضیه آب است. ادا احیای زمین باید از بالاترین عمه آغاز شود. سپس، مسئله آب کُند می شود و برای فیلترکردن آب و کاهش سرعت آن از گیاهان و علوفه ی هرز استعمال می شود. این روش کشاورزی بعدها کشاورزی سلسله مراتبی طبیعی (NSF) نامیده شد.استفاده از علف هرز برای کاهش سرعت آب

سال گذشته، استرالیا خشک ترین و گرم ترین شرایط آب و آسمانی را به خویشتن دید که با موج های گرمایی قاره ای و روزهای بسیار داغ، سیستم جرقه شاخ و برگ ها (Bushfire) و باران سنگین باران و سیل تو کوینزلند شمالی همراه بود. سیستم جرقه شاخ وبرگ ها نوعی آتش سوزی غریزی است که در ماه های گرم و بی آب استرالیا عارض می دهد.

براساس گزارش ها، تغییرات اقلیمی و ازبین رفتن زمین ها، به اضافه حرارت و حوادث اقلیمی شدید منجر شد که دراثر آن، استرالیا در چهار سال گذشته مشتعل ترین تابستان های خود را تجربه کرد. درنتیجه اکنون، بسیاری از آدم نمی توانند ثمر خود را پرورش دهند یا غذا برای گاو و گوسفندان خود تهیه کنند؛ به همین دلیل، مزارع خود را زین می کنند.

تکثیر دما و گرمای بی کمیت باعث شده بسیاری از مردم مزارع خود را صرفنظر کنند.

هم گذاری حفظ کردن منابع طبیعی استرالیا (NCC) درباره ی بیشه زدایی های استرالیا، به ویژه در نیوساوت ولز، هشدار داده و به گفته ی کیت اسمولسکی، مدیر اجرایی NCC، مقیاس جنگل زدایی در ۲۰ سال گذشته بی سابقه بوده است. براساس گزارش NCC، قطع درختان به معنی کاهش بارندگی و گرم شدن آب وهوا و جلوگیری از پس انداز سازی کربن است.

راه کشاورزی سلسله مراتبی غریزی (NSF) از چهار اصل اصلی تشکیل شده است: ۱. احیای باروری برای بهبود خاک؛ ۲. افزایش آب زیرزمینی؛ ۳. احیای پوشش گیاهی، به اختصاص با علف های هرز (درصورت لزوم)؛ ۴. دریافتن نیازهای منحصربه فرد زمین. البته، ایده های آندروس داخل سطح جهانی پذیرفته نشده اند. او دانشمند نیست و تا سال ۲۰۱۳، روش زراعت اش ازنظر علمی ثابت نشده بود.

احیای پوشش گیاهی با علف های هرز (درصورت ضرورت) قدری اساسی از راه زراعت سلسله مراتبی طبیعی محسوب می شود.

به اعتقاد تعدادی منتقدان، مدیریت بهتر زمین و اجتناب از روش های زراعت مخرب، ازجمله اندازه درختان، احتیاج بوسیله روش زراعت سلسله مراتبی طبیعی را بوسیله اولویت تغییر می کند. بعضی هم با پیشنهاد او برای کاربرد از علف های هرز مخالف اند؛ چراکه معتقدند پروژه های حفاظتی معمولا برای بهبود گیاهان تبعه استرالیا به امر می روند و علیق های هرز گیاهان بومی را از منابع کمیاب آبی محروم می کنند.کاه های هرز بسیاری از زمین های خشک استرالیا را احیا کرده اند

با تمام این ها، مزرعه ی آزمایشی NSF واقع تو شرق کانبرا، اثر مثبت علیق های هرز را ثابت کرده است. این کشتزار ی آزمایشی تو منطقه ی مولون کریک (Mullon Creek) فراغت دارد که شبکه ای از زمین های ارگانیک است. شبکه ی طرز حل های ترقی ی پایدار سازمان ملل در سال ۲۰۱۶، مزارع طبیعی این منطقه را در فهرست جزئی زمین های کشت مستقر جهان قرار انصاف و استاندارد کشاورزی سلسله مراتبی طبیعی (NSF) را به عنوان مدلی جهانی توصیه کرد.

مولون کریک  قبل و پس ازآن از مطابقت روش NSF

گری نیرن، رئیس مؤسسه ی مولون درون منطقه ی مولون کریک است. این مؤسسه کارمند آموزشی و پژوهشی برای کشت پایدار و احیاکننده است که پروژه ی آندروس را توسعه می دهد. به باور ی نیرن، بریدن بته های توت سیاه و قراردادن آن ها روی تصحیلات اشتراکی ها و فیلتر آب، به احیای برکه و اکوسیستم آن منجر شده است.

مؤسسه ی مولون سیاق های زراعت NSF را به کشاورزان و دانشمندان و دانشجویان آموزش می دهد. این مؤسسه با کمال مطلوب نظارت به خشکی امدن آبیاری با وسیله های فشارسنج (تجهیزات حد گیری آب) با دانشگاه های استرالیای کانبرا و دانشگاه ملی استرالیا همکاری می بطی ء. نیرن می گوید:دانشمندان ثابت کرده اند کشاورزی سلسله مراتبی طبیعی به افزودن سیلان آب و سطح ایستایی آن منجر می شود.

به عقیده ی کارشناسان مؤسسه ی مولون، روش NSF می تواند سطح ایستایی آب را اضافه دهد.

تیم پژوهشی مبتلا حکم روی جویبار دیگری است که ۲۰ هزار هکتار از زمین های کشت را پوشش می دهد. براساس روش NSF، آن ها سدهای سوراخ داری را روی این نهرها می سازند. سدها از حجر مخلوق می شوند و بخاطر کُندکردن روانی نهر، سوراخ سدها با خس و خاشاک توت پر می شوند.

با حیات باران اندک، پناد های آب ساری شده اند و زمین ها و قبر خشک آن منطقه سرسبز شده اند. استفاده از آب بندهای گیاهی باعث می شود قبر رطوبت بیشتری به خود جذب و پوشش گیاهی پهلو نهرها افزایش پیدا کند.

مزرعه ی طبیعی مولون کریک داخل سال ۲۰۰۵ قبل از افزایش پوشش گیاهی منطقه

نیرن داخل ادامه می گوید:کل فرایند را می توان به این صورت تعبیر کردن کرد: ساخت سحاب های مبصر با کاه های هرز. از این گونه آموختیم تا وقتی علوفه های هرز به سودمان هستند، نباید آن ها را حذف کنیم. شاید خیال کنید وجود مقادیر زیاد علف به معنی حاصل خیزنبودن زمین است؛ ولی چنانچه علف های هرز را حذف کنید، باید خار دیگری را جایگزین آن ها کنید.

داخل وضع NSF، می نبوغ از علف های هرز برای ساخت آب بندهای طبیعی روزی برد. به گفته ی نیرن، گیاهان بومی استرالیا اندوه به تدریج درکنار این علوفه ها رشد خواهند کرد.جذب کربن

علوفه های هرز می توانند به عنوان منبعی برای جذب کربن بی قراری ادا کنند. آن ها کربن جوّ را جذب و آن را به شکل دیگری ذخیره و بوسیله کنترل تغییرات اقلیمی کمک می کنند.

علف های هرز با جذب کربن موجود در جوّ به کنترل تغییرات اقلیمی معاون می کنند.

به گفته ی کریستا آندرسون، پژوهشگر اقلیمی قوطی جهانی خلقت در ایالات متحده، جنگل و اقیانوس و گور می توانند کربن دی زنگ موجود داخل جوّ را جذب و ذخیره کنند. به عقیده ی آندرسون، میزان کربن دی اکسیدی که هر اکوسیستم می تواند جذب کند، بوسیله موقعیت و نحوه ی مدیریت آن موقوف است. او درون ادامه می گوید:با اینکه جنگل ها مبصر ترین ظرفیت پس انداز سازی کربن را دارند و می توانند به نشر کربن و دیگر گازهای گلخانه ی کمک کنند، با متد های مخصوص کشت اندوه می توان ذخیره سازی کربنی را افزایش رحم. ما باید کربن جوّ را ازطریق گشایش مدیریت جنگل داری، محافظت و احیای تالاب ها، پوده ها (Peatland)، خزه های دریایی و بهبود کشاورزی جذب کنیم. پوده ها به توده ی گیاهان مُرده گفته می شود که در یک خال جمع می شوند.

زمان حال این سؤال مطرح می شود که آیا پروژه های کوچکی مثل پروژه ی مولون کریک می توانند به جذب کربن و احیای زیستگاه ها کمک کنند؟ البته این وضعیت زمانی به نتیجه می رسد که تعداد کشاورزان و کاربرد این سیاق افزایش پیدا نرم. نیرن اضافه می یواش:وقتی آب زمین را حفظ کردن کنید می توانید کربن را هم به آن برگردانید و بدین نظام بوسیله یکروز وری و پایداری زمین کمک کنید.

امروزه، بخش اضافی از نیو ساوت ولز و کوینزلند بوسیله زمین های بی آب و بایر تغییر شده است.

ازآنجاکه بخش اضافی از بیشه ها بخاطر مقاصد کشاورزی انبوه از بین رفته اند، جذب کربن غصه کاهش محسوس کرده است. بخش های زیادی از نیوساوت ولز و کوینزلند بوسیله دلیل زراعت انبوه، به زمین های بی آب و بایر تحول شده اند؛ ولی معیار خاک و گیاهان دوبرابر کربن موجود درون جوّ هستند. بنابراین باید حجم گیاهان را برای جذب کربن خراج از سوخت های فسیلی افزودن عدالت.

سؤال اینجا است باتوجه به نسبت های فزاینده ی جنگل زدایی و فرسایش خاک، آیا پروژه های کوچکی متشابه مولون کریک بخاطر احیای زمین های کشاورزی کافی هستند؟ نیرن بوسیله این روند خوش بین است. او می گوید:این امر اراده می خواهد. ما افتخار می کنیم جوانان به روش NSF امیدوار شوند و امیدواریم با مدیریت آب و پوشش گیاهی، بتوانیم این زمین ها را احیا کنیم.

درحالی که رهبران دنیا بر سر روش ها و زمان کاهش نشرهای کربنی مناقشه می کنند، کشتزار ی استوار مولون کریک استرالیا تأثیر علف های هرز بخاطر جذب کربن و احیای رودخانه ها را ثابت کرده است. این طرز حل، راه حلی کوچک، اما معنادار بخاطر محلول مشکلات اقلیمی است.بیشتر بخوانید:زمین خانه ما: از سیاره آبی چه می دانیم؟ (تقدیر دوم و پایانی)تاثیر تسویه تغییرات اقلیمی بر معیار تولید محصولات کشاوزی در جهانتغییرات اقلیمی؛ عامل فروپاشی تمدن انسانی تا سال ۲۰۵۰درخواست معاون دانشمندان انگلیسی از ثروتمندان برای مقابله با تغییرات اقلیمیهواشناسان درباره ی تاثیر انقلابی 5G بر پیش دماغ آب و هوا هشدار دادند

آگاهی از محصولات بازیافتی، میل برای ایفا بازیافت را افزایش می دهد

پژوهشگران دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و کالج بوستون به لطافت مقاله ای در مجله ی Journal of Marketing منتشر کرده اند که علامت می دهد اگر انسان را نسبت بوسیله محصولاتی که قرار است از مواد بازیافتی تهیه شود، آگاه کنیم، تمایل آن ها بوسیله تفکیک زباله ها و بازیافت بیشتر خواهد شد.

درحالی که قضیه ی ایستادگی درحال تغییر شدن به پاره لاینفک بخش خصوصی است، عادت های آدم در زمینه ی بازیافت ضایعات دچار تحول نشده است. آمارها علامت می دهند که درون سال ۲۰۱۵ تنها ۲۵/۸ درصد از ضایعات ملک آمریکا و ۱۳ درصد از تلفات جامد شهری در سطح کل جهان، بازیافت شدند.

پژوهشگران تو راستای بررسی نحوه ی واکنش تبلیغات مرتبط با بازیافت تلفات روی اقدام مردم، ۶ مطالعه انجام دادند. در ابتدایی مطالعه، از شرکت کنندگان خواسته شد تا مقداری کاغذ باطله را دور بریزند.مقاله های مرتبط:دستیابی به پیشرفتی خیره کننده داخل تولید پلاستیک های بازیافت پذیرچرا زباله های پلاستیکی بازیافت پذیر نیستند؟نروژ ۹۷ درصد از تمامی بطری های پلاستیکی استفاده شده را بازیافت می کند

شرکت کنندگانی که یک پیام تبلیغاتی را می دیدند که در آن گفته می شد این کاغذهای باطله بوسیله چه محصولاتی تبدیل خواهد شد، درمقایسه با افرادی که تنها یک پیام عمومی بازیافت را مشاهده می کردند، بازیافت بیشتری عمل می دادند. مطالعه ی دوم مدال می داد باهم اتحاد کردن کنندگانی که با محصولات تولیدشده از پلاستیک های بازیافتی آشنا می شدند، نسبت به کسانی که تنها از بازیافت شدن این مواد آگاه می شدند، تمایل بیشتری بوسیله انجام بازیافت داشتند.

در تجسس ی سوم، سه پیام تک مقایسه قرار گرفتند تا علامت داده شود اشاره به تبدیل مواد بازیافتی موجب افزایش بازیافت می شود. پژوهشگران دریافتند که پیام تبدیل مواد بازیافتی به محصولات دیگر سبب می شود مردم درمورد این موضوع تفکر کنند و بازیافت بیشتری عمل دهند.

پژوهشگران داخل بررسی های خود سه گانه مطالعه ی میدانی نیز انجام دادند. درون بدوی مطالعه، دو تبلیغ گوگل درمورد بازیافت پارچه های جین مورد مقایسه قرار گرفت که در یکی از آن ها به محصولات مولود از بازیافت رمز می شد ولی در دیگری روی محصول مولود تاکیدی نمی شد. مدل توجه کاربران به اعلان اول بیشتر بود.

در وارسی ی بعدی که قبل از برگزاری یک مسابقه ی اسب سواری تو دانشگاه انجام شد، به طرفداران تبلیغی درمورد بازیافت مدال داده شد. گروه مطلع از محصولات حاصل از بازیافت ضایعات آگاه شدند؛ درحالی که قسمت قسمت کردن دوم تنها یک پیام تبلیغاتی کلی اخذ کردند. معیار بازیافت تلفات گروه مقدمه ۵۸/۱ درصد بود، درحالی که قسمت قسمت کردن دوم تنها داخل ۱۶ درصد موارد، ضایعات خود را داخل ایستگاه مربوط به زباله های بازیافتی قرار دادند.

انتها یک بررسی در نگرش جمع آوری زباله های سالن دانشگاه اجرا شد. در سالنی که به محصولات خراج از مواد بازیافتی اشاره شده بود، ۵۱/۵ درصد از موادی که ملتفت بخش زباله های دفنی شده بودند، بازیافت پذیر بودند؛ درحالی که این نرخ در سالن کنترل ۶۲/۹ درصد بود. این تفاوت مدال می دهد پیام بازیافت موجب شده است دانشجویان بوسیله جای اینکه ضایعات بازیافت پذیر را در بخش زباله های دفنی بیندازند، مقدار بیشتری از آن ها را وارد جایگاه تلفات بازیافت پذیر کنند. وینتریش، نویسنده ی مقاله می گوید:این نتایج تلویحات مهمی بخاطر شرکت ها و اداره های بازیافت دارد. این مطالعات شواهد قانع کننده ای فراهم می بطی ء که مدال می دهد وقتی مصرف کنندگان از موضوع تحول مواد بازیافتی آگاه می شوند، بازیافت بیشتری ارتکاب می دهند. برجسته سازی تبدیل مواد بازیافتی به محصولات متاخر باید اولویت این اسلوب مراکز باشد. افزایش بازیافت نه عزب مزایای اجتماعی و زیست محیطی دارد بلکه مواد بدوی ی تک نیاز برای تولید پایدار کالاها را در یک صرفه جویی چرخشی تأمین می نرم.بیشتر بخوانید:دستیابی بوسیله پیشرفتی خیره کننده در تولید پلاستیک های بازیافت پذیر۱۴ راهکار برای استفاده بهینه از کامپیوترهای قدیمیچگونه هند به رهبر تلفات کاغذ داخل دنیا دگرگونی شدنروژ ۹۷ درصد از تمامی بطری​ های پلاستیکی مصرف شده را بازیافت می کندروشی تازه بخاطر تولید بنزین از زباله های پلاستیکی

داخل منطقه مرگ اورست چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

بدن انسان تا ارتفاع مشخصی، متشابه سطح دریا، عملکرد مناسبی دارد و در این سطح، اکسیژن کافی برای مغز و کبد موجود است. بااین حال، کوهنوردان بخاطر پیشرفت به قله ای مثل اورست، بلندترین قله ی جهان با فراز ۸۸۴۸ متر والاتر از سطح دریا، باید شجاعت حضور در منطقه ی معروف بوسیله منطقه ی اجل را داشته باشند. منطقه ی اجل به ارتفاع بیشتر از هشت هزار متر گفته می شود که اکسیژن کمی در آن وجود دارد. در این نقطه، مرگ بدن آغاز می شود و سلول ها دقیقه بوسیله دقیقه می میرند.

درون هفته ی گذشته،  اضافه جمعیت و شلوغی قله ی اورست بوسیله مرگ حداقل ۱۱ نفر منجر شد. مغز و ریه ی کوهنوردان در منطقه ی مرگ به کمبود اکسیژن دچار است. درون این طور شرایطی، خطر حمله ی قلبی و سکته اضافه می یابد و قدرت تصمیم گیری بی نظم می شود. درمقابل، حدس نبود اکسیژن داخل قعر قله ی اورست وجود دارد.

۲۱ درصد از هوای سطح سیل گرفتن را اکسیژن تشکیل می دهد؛ ولی بدن انسان در بلندی بیشتر از ۳.۵ کیلومتر، جایی که سطح اکسیژن ۴۰ درصد کمینه است، با پیامدهای جدی روبه رو خواهد شد. جرمی ویندسور، پزشکی است که درون سال ۲۰۰۷ یکی از اعضای هیئت اعزامی کاودل ایکستریم به اورست بود. او می گوید:براساس نمونه های خون کوهنوردان، نمونه اکسیژن موجود درون منطقه ی اجل فقط یک چهارم اکسیژن موردنیاز تو سطح غرق کردن است. این میزان ها با مدل ی بیماران تو حال مرگ مقایسه شدنی بودند.

ترافیک مرگ بار تو منطقه ی مرگ قله ی اورست

هشت کیلومتر اعلی از سطح غرق کردن اکسیژن اندکی تو هوا حیات دارد. بوسیله گفته ی دیوید بریشرز فیلم ساز، حتی با وجود مخزن اکسیژن، نفس کشیدن چنین ارتفاعی مثل دویدن روی تردمیل و لمحه کشیدن با نی است.کوهنوردان باید خویشتن را بوسیله وضعیت نبود اکسیژن عادت دهند؛ اما با این امر درمعرض خطر سکته خواه حمله ی قلبی قرار می گیرند.مقاله های مرتبط:پیداشدن اجساد کوهنوردان دراثر ذوب یخچال های اورستقطب سوم گیتی تو حال ذوب شدن است

نبود اکسیژن خطرهای مهم ای بخاطر اشتی انسان دارد. با کاهش سطح اکسیژن خون تا وزن مشخصی، تعداد جست دل به ۱۴۰ قلق در دقیقه می رسد و خطر حمله ی قلبی تکثیر علنی می یواش. کوهنوردان هیمالیا باید قبل از رسیدن به قله بدن خود را به وضعیت سقوط اکسیژن عادت دهند.

هیئت های اعزامی از کمپ ابتدایی، پس از حداقل سه طالع سفر بوسیله قله می رسند (کمپ اولین داخل ارتفاع پنج کیلومتری قرار دارد که از طولانی کوه های اروپا بلندتر است). داخل طول چند هفته، میزان تولید هموگلوبین در بدن تکثیر فاحش می بطی ء تا بتواند تغییرات ارتفاع را اعاده کند. هموگلوبین پروتئینی داخل سلول های قزل خون است که به حمل اکسیژن از ریه ها بوسیله سایر نقاط بدن کمک می یواش.

مقدار زیاد هموگلوبین مقدور است به افزودن تراکم خون منجر شود و درنتیجه، واگذاری و پمپاژ خون از قلب به سایر نقاط بدن دشوار می شود. این فرایند درنهایت شاید سکته یا لبریز شدن روانی خون داخل ریه ها را باعث شود. با آزمایش ساده ی استتوسکوپ (گوشی پزشکی) می قابلیت انبوهی مایعات داخل شش ها را حس کرد. به این عارضه آماس یا نفخ ریوی در ارتفاعات رفعت (HAPE) گفته می شود.

تیر های سقوط اکسیژن عبارت اند از: خستگی، درک خفگی ثانیه ای هنگام شب، ضعف و سرفه های اثر درپی که به خارج آمدن مایعی آبکی و سفید و کف دار از دهان منجر می شود. گاهی اوقات سرفه بوسیله قدری موکد است که دنده ها از یکدیگر استثنا می شوند یا روی آن ها زین ایجاد می شود. کوهنوردان مشغول به ورم ریوی حتی هنگام استراحت بی آرامی به مشکل تنفسی مشغول هستند.

کوهنوردان با پیشرفت سریع و یک بسرعت بوسیله منطقه ی مرگ جان سالم به داخل می برند؛ اما در حال مهیا به برهان شلوغی، ساعت ها منتظر می مانند و همین خواهش مهلک است. یکی از بزرگ ترین خطرها در فراز هشت کیلومتری، هیپوکسیا (کاهش اکسیژن درون بافت های مغز) است. بوسیله باور پیتر هاکت، کارشناس و پزشک، نمی قابلیت بدن را به هوای منطقه ی اجل شیوه رحم.

چنانچه اکسیژن کافی به عدد نرسد، مغز تو ارتفاعات بالا (HACE) ورم می کند. HACE هم مشابه HAPE (دمل ریوی) است، با این تفاوت که بخاطر مغز قیافه می دهد. باد مغز امکان پذیر است به حالت تهوع، استفراغ و کاهش قدرت استدلال و تفکر منجر شود. براثر این ضایعه، کوهنوردان موقعیت مکانی خود را فراموش می کنند؛ به همین برهان بوسیله عقیده ی کارشناسان، دچار نوعی جنون می شوند و شروع به هذیان گویی می کنند.

داخل چنین شرایطی، قدرت تصمیم گیری کوهنوردان متلاطم می شود و دست بوسیله کارهای عجیبی مثل درآوردن لباس ها یا گفتگو با دوستان تصوری می زنند. خطر های دیگر موجود تو این شرایط عبارت اند از: از بین رفتن اشتها و برف کوری (شرایط دردناک چشم که براثر بازتاب اکید تلالو به وجود می آید) و استفراغ. کوهنوردان معمولا سراسیمه کاستی تنفس یا اختلال در تصمیم گیری درون ارتفاعات نیستند. هاکت می گوید:درون این ارتفاع، نابودی و فنا انسان نخست و خوابیدن مشکل می شود. همچنین، از بین روبیدن ماهیچه ها و کاهش وزن آغاز می شود.

تهوع و استفراغ شاگرد از بیماری های فراز (HAPE و HACE) به کاهش اشتها منجر می شود. عکس العمل بی انتهای نور از برف و یخ شاید به برف کوری (از بین روبیدن موقتی سررشته خواه مقدر شدن شدن عصب های خونی داخل چشم) منجر شود.

برخی کوهنوردان زخمی می شوند خواه به دلیل آثار غیرمستقیم و مشکلات سلامتی جان خویشتن را از دست می دهند. انقراض فیزیکی و اختلال سررشته می تواند به افت اتفاقی کوهنوردان منجر شود. تصمیم گیری نادرست شاگرد از خستگی یا کمبود اکسیژن پیامدهایی شبیه فراموشی شهود طناب کنف یا انحراف از مسیر یا آماده نکردن تجهیزات حیاتی مثل خزانه های مکمل اکسیژن را بوسیله دنبال دارد.ورم مغز و تورم شش و دچارشدن به جنون از پیامدهای کمبود اکسیژن در ارتفاعات هستند

دیوید کارتر، یکی از اعضای هیئت اعزامی NOVA در سال ۱۹۹۸، صعود از منطقه ی اجل را به جهنمی حی تشبیه می درنگ. کوهنوردان معمولا تکاپو می کنند در یک روز بوسیله قله برسند و زمان بخشی درون منطقه ی اجل بگذرانند و بعد وارد ارتفاعات امان شوند؛ ولی جنون طولانی کردن مسیر در آخرین هفته های صعودی و داخل یکی از دشوارترین مسیرها افزایش علنی می کند.

لاکپا شرپا زنی است که ۹ مرتبه بوسیله اورست صعود کرده؛ یعنی بیش از هر زنی روی کره ی زمین. به گفته ی وی، روز صعود بوسیله قله سخت ترین بخش سفر است. برای صعود توفیق آمیز به قله، همگی چیز باید خوب پیش جوی. تقریبا ساعت ۱۰ شب، صعودکنندگان کمپ شماره ی چهار را داخل رفعت هشت کیلومتری ترک می کنند؛ کمپی که درست در سرحد منطقه ی مرگ صبر دارد. نخستین تلاش های پیشرفت در تیرگی کامل و با حیات نور ناچیز ستاره ها و کلاه های نورافکن رخ می دهد. هفت زمانه بعد، صعودکنندگان به قله می رسند و پس از استراحت کوتاهی لبریز از خوشحالی و عکس، هیئت اعزامی بازمی گردد و بازگشت آن ۱۲ ساعت طول می کشد (به قیافه ایده آل).

باوجوداین به نقل از شرکت های اعزامی، اخیرا قله ی اورست مملو از کوهنوردانی شده که تلاش می کنند درون مناسب ترین بازه های آب وهوایی بوسیله قله برسند. بوسیله برهان شلوغی بیش ازحد، فدایی کوهنوردان گاهی چهار ساعت در منطقه ی اجل منتظر می مثل و این روانی به خستگی و تا اینکه مرگ آن ها منجر می شود. بوسیله گزارش تاماندو پست، ۲۲مه ۲۵۰ کوهنورد عازم قله شدند و بوسیله دلیل پری زیاد، بسیاری از کوهنوردان باید مدت های زیادی در ردیف های طولانی خواستار می ماندند. گذراندن زمان متجاوز و عاری پروگرام ریزی درون منطقه ی مرگ تنها در هفته ی گذشته به ارج جهان ۱۱ نفر از کوهنوردان تمام شد.بیشتر بخوانید:چگونه می نبوغ مدت یدکی بدون اکسیژن زنده ماند؟پیداشدن اجساد کوهنوردان دراثر ذوب یخچال های اورستاقیانوس هایی که دیگر وقت نمی کشندکشف یخ گرم تو مرتفع ترین یخچال طبیعی جهاندانشمندان ام آی تی راهی جدید برای تبدیل کربن دی زنگ به سوخت یافتند