آلودگی کربنی بیت کوین درون قطع شهرهایی شبیه لاس وگاس و هامبورگ است

استفاده از بیت کوین موجب گستردن سالیانه ی حدود ۲۲ مگاتن کربن دی اکسید می شود که این نرخ با انتشارات حاصل از شهرهایی مانند هامبورگ یا لاس وگاس برابری می نرم. این، نتیجه ی کنجکاو ترین تجزیه و تحلیلی است که تاکنون درزمینه ی آثار کربنی این ارز دیجیتال است.

پژوهشگرانی از دانشگاه فنی مونیخ داده های بایگانی های IPO تولیدکنندگان باطراوت اسباب و آدرس های IP ماینرهای بیت کوین را تجزیه و تحلیل کردند. اگرچه بیت کوین ارزی مجازی است، مصرف انرژی وابسته بوسیله آن، کاملا پا بر جا است. به منظور ادا و اعتبارسنجی ارجاع بیت کوین، با استعمال از کامپیوتر دلخواهِ متصل به شبکه ی جهانی بیت کوین، باید معمای ریاضی محلول شود.

در این شبکه که هرکسی می تواند به آن بپیوندد، به حل کننده های پازل پاداشی از جنس بیت کوین داده می شود. ظرفیت محاسباتی استفاده شده در این فرایند که با عنوان ماینینگ خواه استخراج بیت کوین شناخته می شود، در سال های اخیر افزایش چشمگیری یافته است. آمارها مدال می دهند این ظرفیت فقط در سال ۲۰۱۸ چهار طبق شده است.

شکوفایی بیت کوین این سؤال را با خود بوسیله همراه دارد که آیا این رمزارز در حال تحمیل مرحله اضافی روی اقلیم است؟ چندین مطالعه تلاش کرده اند مقدار انتشارات کربن دی زنگ حاصل از حصول بیت کوین را جلوه گر کنند؛ اما کریستین استول، پژوهشگر اصلی مطالعه ی جدید، به این نکته اشاره می نرم که مطالعات سابق مبتنی پهلو اعداد تقریبی بوده اند.

این پژوهشگران آثار کربنی سیستم بیت کوین را کنجکاو محاسبه کردند و کارشان را وهله به جنین و با جمع آوری اطلاعات دقیق پیش بردند. مقدمه لحاظ ی کاربرد کارمایه شبکه انجام شد. کارمایه مصرفی عمدتا وابسته به شیرهدار افزاری است که برای استخراج بیت کوین به فرمان اندوهناک می شود. استول تشریح می دهد:امروزه، از سیستم های خاصی به معروفیت ماینرهای مبتنی بر ASIC مصرف می شود. در سال ۲۰۱۸، سه تولیدکننده که راسته ASIC را دراختیار داشتند، ارائه ی اولیه سهام (IPO) را طرح ریزی کردند.مقاله های مرتبط:استخراج بیت کوین در گره ممنوع می شودبیت کوین به تنهایی و در قدر ۲۰ سال، کبود شدگی اقلیمی نما خواهد زداستخراج بیت کوین انرژی بیشتری از حصول طلا مصرف می کند

پژوهشگران از ضبط های اجباری IPO برای محاسبه ی سهم بازار از محصولات مرتبط انبازی استفاده کردند. این موضوع نیز باید درون نظر گرفته می شد که استخراج بیت کوین با کاربرد از ماینر خانگی عمل می شد یا داخل فارم های بزرگی که داخل سال های اخیر بوسیله وسیله ی اپراتورهای حرفه ای سیاق اندازی شده است. به گفته ی استول، در مورد دوم، بخاطر خنک کردن مرکز داده ها به انرژی بیشتری حاجت است.

برای به دست آوردن مقادیر مرتبط، پژوهشگران از آماره های منتشرشده ی خرمن بزرگ حاوی ماینرهای مختلف استفاده کردند که قدرت محاسباتی اعضای آن را نشان می داد. براساس این اطلاعات، استعمال هفتگی ی صاعقه داخل جهیز بیت کوین از نوامبر۲۰۱۸ حدود ۴۶ تراوات ساعت بوده است. برای تولید این مقدار انرژی، چقدر کربن دی اکسید آزاد می شود؟

 برای این بخش از مطالعه نیز پژوهشگران تصمیم گرفتند به جای اتکا بر برآوردها، اعداد دقیق تازگی به دست آورند. درون اینجا، این سؤال مطرح شد: ماینرها درون کدام منطقه از گیتی استراحت خمود اند؟ ردیابی داده های حی از مخازن استخراج اطلاعات تحکیم فراهم کرد. استول توضیح می دهد:درون این دسته ها، ماینرها قدرت محاسباتی خود را به منظور گردش کندرو تر پاداش حل پازل ها باهم ترکیب می کنند.

آدرس های IP منتشرشده ی دو مورد از بزرگ ترین مخازن علامت می داد اغلب ماینرها بوسیله مخازن درون قلمرو خویشتن یا ناحیه همسایه متصل می شوند. براساس این داده ها، ۶۸ درصد از غلبه محاسباتی شبکه های بیت کوین تو کشورهای آسیایی و ۱۷ درصد داخل کشورهای اروپایی و ۱۵ درصد در آمریکای شمالی بود.

پژوهشگران این نتیجه گیری را با نتایج حاصل از روشی دیگر (جا یابی آدرس های IP ماینرهای تکی با استفاده از موتور ضربان وجویاینترنت اشیاء) مقایسه کردند. درادامه، آن ها نتایج خود را با آماره های کربن حاصل از تولید کارمایه تو کشورهای مختلف اختلاط کردند. نتیجه ی وارسی نشان می رحم که سیستم بیت کوین تأثیر کربنی ۲۲ تا ۲۲.۹ مگاتن تو سال دارد. این قیمت با آثار کربنی شهرهایی مثل هامبورگ یا وین خواه لاس وگاس مقایسه شدنی است.

استول می گوید:طبیعتا عوامل بزرگ تری وجود دارند که در تغییرات اقلیمی نقش دارند؛ ولی آثار کربنی بیت کوین همچنین به آن اندازه زیاد است که بخواهیم امکان تنظیم استخراج بیت کوین را تو مناطق دارای سطح تولید کربن متجاوز معاینه کنیم. یکی از راهکارها برای بهبود تعادل اکولوژیکی، پیوند فارم های استخراج با حجم های تولید انرژی های تجدید پذیر است.بیشتر بخوانید:دستور قطع برق استخراج کنندگان ارز دیجیتال صادر شدذوب یخ های شمالگان و تأثیر آن بر اغتشاش تغییرات اقلیمیدرخواست نمایندگان کمیسیون آمریکا از فیسبوک بخاطر توقف پروژه ارز دیجیتال لیبرالیبرا، ارز دیجیتال فیسبوک معرفی کردن شددومین دوره رویداد انقلاب بلاک چین برگزار می شود