چینی ها چگونه با کاربرد از فناوری زباله های خویشتن را دسته بندی می کنند؟

نحوه ی مبارزه چینی ها با زباله ها بسیار هوشمندانه است. به کدهای QR بیندیشید که روی کیسه های زباله بود دارند و به شهرداری اجازه می دهند مبدأ نکته سنج زباله را شناسایی کنند. در مطلع ژوئیه، پرجمعیت ترین قصبه جهان، شانگهای، دستور کار ای اجباری بخاطر گروه بندی خاشاک را آغاز کرد. طبق قوانین متاخر در چین، خانواده ها و همکاری ها یابد زباله هایشان را در چهار دسته دسته بندی کنند و درون زمان مشخص درون مکان های خصوصی قرار دهند.مقاله های مرتبط:آگاهی از محصولات بازیافتی، تمایل برای انجام بازیافت را تکثیر می دهدربات مخصوص بازیافت روسایکل می تواند کاغذ، پلاستیک و بلور را تفکیک نرم

سرپیچی از این قانون بوسیله جریمه منجر می شود و مسکن ها و کارخانه هایی که از این قانون پیروی نکنند، از اعتبارشان کاسته خواهد شد.این سر پر اب گیرانه به موضوع مباحثه بیش از ۲۴ میلیون ساکن این ده تبدیل شده حیات که از نبود انعطاف داخل پروگرام و گیج کننده وجود داشتن گروه بندی خاشاک ها شکایت می کردند؛ اما خوشبختانه استارتاپ های فناوری چینی تو این زمینه به کمک دولت آمده اند. برای مثال، بزرگ ترین شرکت های اینترنتی چین ویژگی های جدیدی برای ضربان وجو حاضر کرده اند که مردم را تو امتیاز خاشاک های «مرطوب»، «خشک»، «سمّی» و «بازیافت شدنی» مدد می کند. این مسئله بسیار مهم است؛ چراکه حتی آگاه ترین شخص در زمینه محیط زیست همچنین نمی تواند قسمت قسمت کردن بندی همه زباله ها را نمره دهد؛ مثلا برای اینکه فرد تشخیص دهد کدام سطل خاکروبه بوسیله کاغذ روزنامه ای تعلق دارد که برای برداشتن مدفوع سگ از آن استفاده شده است، می تواند در پاره کوچکی که داخل نرم افزارهایی همچون WeChat یا Baidu یا Alipayبرای این منظور تعبیه شده است، کلمه کلیدی مدنظر خود را ضربان وجو نرم. سپس، شرکت فناوری مرتبط جواب درست و چرایی آن را درون اختیار کاربر صبر می دهد.

کارگران ایستگاه مدیریت زباله در شانگهای در حال اسکن کدهای QR کیسه های زباله هستند تا منشأشان را بررسی کنند.

اپلیکیشن Alipay که مربوط به صیقل الکترونیکی شرکت علی بابا است، توقع می کند بخش دسته بندی زباله تو این اپلیکیشن، فقط داخل مدت سه روز، یک میلیون کاربر جدید اضافه کرده است. نسخه ی Lite این اپلیکیشن عاری نیاز به دانلود، در لذت پول الکترونیک چین با یک میلیارد کاربر استراحت دارد و تاکنون چهارهزار نوع خاشاک را فهرست کرده است. مرکز داده ی این اپلیکیشن هنوز در حال گسترش است و بوسیله زودی قابلیت تشخیص تصویر بوسیله آن اضافه خواهد شد تا کاربر بتواند با گرفتن عکس از زباله، به صبر از دسته بندی آن مطلع شود. بوسیله علاوه، اسپیکر هوشمند علی بابا، تیمال جینی (Tmall Genie)، می تواند بوسیله سؤالاتی از این قبیل پاسخ دهد (به چینی): «دستمال تر چه سنخ زباله ای است؟» و… .

استارتاپ های چینی برای افرادی که درون تفحص به برنامه جمع آوری زباله تنبل خواه وقت کافی نداشته باشند، سرویس جمع آوری خاکروبه از درِ منزل را نمایش می دهند. توسعه دهنده ی ثالثی که داخل ساخت مینی اپ (اپلیکیشنی کوچک در قلب اپلیکیشنی بزرگ زیرفون) بازیافت برای Alipay نقش داشت، اکنون مشغول جمع آوری خاشاک از حدود هشت هزار باشگاه آپارتمانی در ۱۱ شهر است. تاکنون دومیلیون نفر مواد بازیافت شدنی خود را از عادت این پلتفرم فروخته اند. اخیرا Ele.me، سرو تحویل غذای علی بابا، گزینه ی جمع آوری سطل زباله را همچنین بوسیله خدمات خود افزوده و آن را بالاتر از خدماتی همچون «عذرخواهی از همسر» و خارج بردن سگ های شوهردار» صبر داده است.

یکی از گزارشگران کسب وکار بوسیله شهرت کریستال هو داخل توییت خود نوشت:پلتفرم تحویل غذا و خدمات محلی علی پدر سرویسی با عنوان «خاکروبه را دور بنداز» با نفقه ی دو دلار معرفی کرده است. نیز تحویل دهنده ی غذا می تواند به نیابت از افراد، از همسرشان عذرخواهی کند.

انبازی های فناوری در بر معاون به خانواده ها، داخل حال توسعه ی نرم افزاری هستند تا زندگی مدیران ساختمان را راحت تر کنند. براساس گزارش تلویزیون دولتی شین هوآ چین، فداکار از مجتمع های مسکونی در شانگهای برای تشخیص منشأ خاشاک کاربرد از کدهای QR را شروع کرده اند. در این روند، از خانواده ها التماس می شود کد QR منحصربه ویژگی روی کیسه های خاکروبه خود بچسبانند تا وقتی خاشاک ها به رله مدیریت خاکروبه رسیدند، دسته بندی و معارفه منبعشان با اسکن کدهای QR مرتبط ایفا شود.

با این شیوه، شهرداری ها دقیقا می دانند خانواده ها چه خاکروبه هایی تولید کرده اند و طبق گفته ی شبکه ی تلویزیونی شین هوآ چین، هر خانواده ای که زباله هایش را به درستی دسته بندی کند، روزانه ۰.۱ یوان یا یه عبارتی ۱.۴۵ مراسم جایزه دریافت می کند.

بیشتر بخوانید:سوم نوزاد مصالحه ژنتیکی شده احتمالا بوسیله دنیا آمده استبلاتکلیفی همکاری های آمریکایی با جدیدترین تصمیم ترامپ در برابر هواویساخت قطار اب باز در چین، سریع العمل برنده از هواپیما۲۱۹ سال حبس؛ مجازات قاچاق تراشه های ارتش آمریکا به چینمایکروسافت، اچ پی و گوگل برای خروج از چین بوسیله اپل ملحق می شوند