چروک مصرف پلاستیک یک بارمصرف را ممنوع می کند

مصرف کیسه های تخریب ناپذیر تا اختتام سال ۲۰۲۰ تو شهرهای مهم و تا سال ۲۰۲۲ در طولانی شهرها و شهرک های گره ممنوع خواهد شد. صنعتی کاباره همچنین تا عاقبت سال جاری میلادی از استفاده از نی های یک بارمصرف منع خواهد شد.

چین از سال ها پیش در مجاهدت بخاطر مدیریت زباله هایی بوده است که جمعیت ۱/۴ میلیارد نفری اش تولید می کنند. مبصر ترین گورستان تخلیه زباله ی این کشور که کمیت ای تقریبا طبق با ۱۰۰ زمین پیاده روی دارد، حزن حالا ۲۵ سال زودتر از پیش بینی ها پر شده است.

صرفا در سال ۲۰۱۷، چروک ۲۱۵ میلیون تن زباله ی خانگی شهری جمع آوری کرد؛ با این حال، ارقام ملی برای بازیافت خاشاک ها دردسترس ازاله. به نقل از نشریه ی اینترنتی گیتی بوسیله روایت داده وابسته به دانشگاه آکسفورد، تو سال ۲۰۱۰، گره ۶۰ میلیون تن زباله ی پلاستیکی تولید کرد و پس از این کشور، آمریکا با ۳۸ میلیون تن داخل رده ی بعدی فراغت داشت. پژوهش نشریه ی یادشده در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و در آن، آمده است:تصویر نسبی جهان براساس پیش بینی ها تا سال ۲۰۲۵ بدون تبدیل است.مقاله های مرتبط:ممنوعیت ودیعه بندی پلاستیکی می تواند بوسیله هوا زیست آسیب برساندچرا زیست تجزیه پذیرها نمی توانند شورش پلاستیک را محلول کنند؟

کمیسیون ترقی و اصلاحات ملی چین روز یکشنبه سیاست متاخر را منتشر کرد که در پنج سال آینده ارتکاب خواهد شد. کیسه های پلاستیکی تا سال ۲۰۲۲ در تمام شهرها و شهرک های چین ممنوع خواهند شد؛ ولی بازارهایی که محصولات بدیع می فروشند، تا سال ۲۰۲۵ از این طریق معاف خواهند بود. همچنین، تولید و فروش کیسه های پلاستیکی با ضخامت کم از ۰/۰۲۵ میلی متر ممنوع خواهد شد. صنعت میخانه نیز باید استفاده اقلام پلاستیکی یک بارمصرف را تا ۳۰ درصد کاهش دهد. علاوه پیاده شدن این، هتل ها همچنین در سال ۲۰۲۵ نباید اقلام پلاستیکی یک بارمصرف مجانی عرضه کنند.

دیوید اتنبرو، مستندساز اسمی بریتانیایی، آژیر داده است تنها درصورتی می توان گیتی را حراست کرد که چین نحوه ی انتشار آلاینده هایش را دگرگونی دهد. حالا بوسیله دیدن می رسد مقام های چین این بانگ را جدی گرفته اند. پس از سرایت سیاست تازه ی پکن تو ممنوعیت پلاستیک، این ناحیه زمان حال ترانه دارد کاربرد چوب های تولیدشده ی غیرقانونی را نیز ممنوع بطی ء. تقاضای فزاینده ی چروک برای مواد مبتدی تو ۲۰ سال گذشته، عامل بزرگ اتساع درخت بری غیرقانونی، به خاص در جنوب شرق آسیا و آفریقا بوده است.

اکنون، پکن قانونش را مصالحه کرده است تا به کشورهای تولیدکننده ی کوهمیز کمک کند که برای برخورد با مجادله درون جنگل داری تلاش می کنند. این ناحیه می گوید قصد دارد منابع جنگلی را حفظ و از ممنوعیت کمیت جنگل های طبیعی حمایت کند. به گفته ی دفتر تحقیقات محیط زیست درون بریتانیا، خبر اخیر درباره ی سیاست بدیع ی چروک شگفت انگیز است؛ اما منتقدان اشاره خواهند کرد حکومت مرکزی تلاش کرد استان داران را مجبور کند تا پیدایش نیروگاه های زغال سنگ  را راکد کنند؛ اما درون تحمیل خواسته اش ناکام ماند.

این اولین ستیزه گره در مبارزه با استفاده پلاستیک محسوب نمی شود؛ مربوط به این کشور در سال ۲۰۰۸، لقمه فروشان را از عرضه ی کیسه های پلاستیکی رایگان منع و تولید کیسه های پلاستیکی زبر کم پهنا را همچنین ممنوع کرد. نیز در سال ۲۰۱۷، گره درحالی که ارشد ترین واردکننده ی زباله های پلاستیکی درون گیتی بود، اعلام کرد واردات ضایعات پلاستیکی خارجی را ممنوع خواهد کرد.

چین، عزب قلمرو آسیایی تراشیدن که درصدد مبارزه با مصرف پلاستیک های یک بارمصرف است. تایلند ابتدای امسال اعلام کرد استفاده کیسه های پلاستیکی یک بارمصرف در فروشگاه های بزرگ ممنوع و ممنوعیت کامل کاربرد از آن ها در کل کشور نیز تا سال ۲۰۲۱ محقق خواهد شد. همچنین، جاکارتا، پایتخت اندونزی، تا ژوئن ۲۰۲۰ مصرف کیسه های پلاستیکی یک بارمصرف را داخل فروشگاه های بزرگ و سوپرمارکت ها و بازارهای سنتی ممنوع می بطی ء. بالی، دیگر استان جزیره ای اندونزی، همچنین استفاده پلاستیک های یک بارمصرف را ممنوع کرده است.بیشتر بخوانید:انواع پلاستیک و کاربرد آن؛ قیام عصر مدرن که دنیا را تغییر دادBYD برای مبارزه با ویروس کرونا روزانه پنج میلیون ماسک تولید می کندزن پیشگامی که صنعت نوین کامپیوتر را تو چروک بنیان نهاداحتمالا همه مبتلا خواهیم شد؛ چرا ویروس کرونا متاخر مهارشدنی نیست؟فاکسکان انتظار دارد تا اوایل فروردین به مسئله عادی تولید بازگردد